Zapłacimy 1600 zł rocznie więcej za ogrzewanie domu! - Konfederacja

Zapłacimy 1600 zł rocznie więcej za ogrzewanie domu!

Unia Europejska zatwierdziła nowy podatek!
Unia właśnie zatwierdziła ETS 2, rozszerzając handel emisjami CO2 o sektor budownictwa i transportu. To oznacza dla nas wyższe rachunki za ogrzewanie i jazdę samochodami spalinowymi! Opłata za emisję gazów cieplarnianych i CO2 będzie wliczana w cenę węgla, ekogroszku, oleju opałowego lub gazu oraz paliwa do aut spalinowych i ponoszona przy zakupie.

Za ogrzewanie domu węglem, ekogroszkiem, gazem olejem opałowym będzie trzeba zapłacić ok. 45 euro za 1 tonę emisji. Średnio gospodarstwo domowe zużywa około 6 ton na rok, co daje ok. 270 euro. W sumie zapłaci więc minimum ok. 1200 zł za rok. Jednak jak podają eksperci, te opłaty wzrosną nawet do ponad 1600 zł rocznie w 2030 r.!

To kolejne uderzenie w portfele podatników, którzy i tak muszą borykać się z licznymi obciążeniami ze strony państwa i instytucji unijnych. Przypomnijmy, że dyrektywa EPBD wymusi kosztowne remonty budynków niespełniających unijnych norm emisyjnych! Jednocześnie doprowadzi to setki tysięcy ludzi do sytuacji, w której nie będą w stanie utrzymać swojego domu i zostaną zmuszeni do jego sprzedaży.

W wyborach 15 października powiedz STOP temu ekoszaleństwu i głosuj na Konfederację!