Unia Europejska wprowadzi kolejne ograniczenia w obrocie gotówką! - Konfederacja

Unia Europejska wprowadzi kolejne ograniczenia w obrocie gotówką!

Doszło do porozumienia między państwami członkowskimi, a Komisję Europejską ws. ograniczenia transakcji gotówkowych dla szeregu branż. Na terenie całej Unii Europejską limit płatności gotówkowych ma wynieść 10 tys. euro. Eurokraci wprowadzają te zmiany pod pretekstem walki z praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem terroryzmu.

Gotówka to wolność i prywatność! Zmniejszenie dostępu do gotówki będzie prowadzić do nadmiernej kontroli i nadzoru nad finansami osobistymi przez instytucje i rządy. Obrót gotówkowy to najważniejszy warunek wolności finansowej obywatela. Zwalczanie terroryzmu i nadużyć finansowych to wygodny pretekst, w rzeczywistości mający tylko zmniejszyć opór społeczeństwa przed coraz większą kontrolą nad przepływami finansowymi pomiędzy obywatelami.

Tylko Konfederacja sprzeciwia się się wprowadzaniu ograniczeń transakcji finansowych, dlatego postulujemy konstytucyjną ochronę gotówki!