Tusk odpowiada: Nie będzie realizacji obietnic wyborczych - Konfederacja

Tusk odpowiada: Nie będzie realizacji obietnic wyborczych

Donald Tusk znowu okłamał Polaków… i sam to przyznaje! Obietnice wyborcze? Zapomnijcie… Rząd opublikował odpowiedzi premiera Tuska na pytania poselskie zadane po exposé. Efekt? Nawet media podkreślają, że “na spełnianie wyborczych obietnic na razie się nie zanosi”.

• Miało być podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys., a mamy wymijającą odpowiedź rodem z “Rancza”, możemy przeczytać: “Ze względu na wagę postulatu jego wprowadzenie musi zostać poprzedzone stosownymi analizami, korespondować z wynikami audytu stanu finansów publicznych, uwzględniać wyniki analizy dot. wpływu na systemy IT, w tym czas niezbędny na implementację zmian w systemach informatycznych oraz przetestowanie projektowanych rozwiązań.”
Gdy politycy głównych partii nie chcą zrealizować jakiejś obietnicy, to odpowiadają właśnie w taki sposób 😉  Tymczasem złożony przez nas projekt ustawy podnoszący kwotę wolną do 60 tys. zł wciąż leży w “sejmowej zamrażarce” marszałka Hołowni!

• Przedsiębiorcom obiecano powrót do zryczałtowanej kwoty składki oraz przywrócenie jej odliczenia od PIT. Była to jedna ze sztandarowych obietnic dla przedsiębiorców! I tu znowu taka sama odpowiedz: “Decyzja wymaga przeprowadzenia szczegółowych analiz i szeroko zakrojonych konsultacji, które będą podstawą do wypracowania optymalnych rozwiązań”.
Jako pierwsi merytorycznie krytykowaliśmy (anty)PolskiŁad rządu PiS i domagamy się zmiany zasad rozliczania składki zdrowotnej!

• W “100 konkretach” zapowiedziano też obniżkę stawki VAT dla sektora beauty z obecnych 23% do 8%. W odpowiedzi możemy przeczytać, że podatek ten jest istotnym dochodem państwa dlatego wszelkie działania muszą być podejmowane z ostrożnością. Konfederacja domaga się obniżenia podatku dla branży beauty do 8%!

Miliony Polaków zostało oszukanych, domagamy się realizacji postulatów na które czekają przedsiębiorcy, a o których Konfederacja mówiła od lat! Po raz kolejny widać, że tylko my jesteśmy gwarantem realizacji tych postulatów!