Trzaskowski realizuje program "Biedaki na rowery" - Konfederacja

Trzaskowski realizuje program “Biedaki na rowery”

Trzaskowski realizuje program “Biedaki na rowery”

Przemysław Wipler, kandydat na prezydenta Warszawy, zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę w sprawie tzw. Strefy Czystego Transportu w stolicy i wystąpił o jej uchylenie!

Przemysław Wipler: “Strefa Czystego Transportu (SCT) w obecnej wersji to realizacja przez Rafała Trzaskowskiego i Lewicy hasła “Biedaki na rowery”. Najubożsi Polacy mają być pozbawieni możliwości użytkowania samochodu.

SCT została w Warszawie wprowadzona z bardzo dużym pokrzywdzeniem mieszkańców i Polaków. Ratusz i miejscy urzędnicy zapomnieli o tym, że codziennie do Warszawy przyjeżdża 400 tys. osób, dziesiątkami tysięcy samochodów. Uchwała wyklucza bardzo wielu Polaków z dostępu do szpitali, czy urzędów.
Nie przeprowadziło w należyty sposób konsultacji społecznych. Wreszcie nie zadało sobie pytania, dlaczego od czterech lat poprawia się powietrze w centrum Warszawy mimo niewprowadzenia SCT. Jesteśmy za czystym powietrzem, za wygodą mieszkańców Warszawy, ale jesteśmy też za praworządnością i ochroną mieszkańców Warszawy.”

• Mówimy stanowcze NIE dla stref wykluczenia aut spalinowych i dyskryminowania mniej zamożnych obywateli, których nie stać na nowsze auto! Warszawiacy, 7 kwietnia głosujemy na Przemysława Wiplera!

Skomentuj