To już oficjalne! Rząd Tuska wprowadzi podatki od aut spalinowych! - Konfederacja

To już oficjalne! Rząd Tuska wprowadzi podatki od aut spalinowych!

Potwierdził to wiceminister klimatu i środowiska Krzysztof Bolesta z Polski2050 i podał konkretne daty:
• Opłata rejestracyjna (naliczana przy każdej kolejnej rejestracji) wejdzie w życie w pierwszym kwartale 2025 roku
• Podatek od posiadania samochodu (naliczany co roku) uderzy w kierowców w drugim kwartale 2026 roku

Wyliczenie opaty i podatku ma opierać się zarówno o normy Euro, jak i CO2. Jak wysokie kwoty uderzą w nasze portfele to się dopiero okaże. Ale to nie wszystko! Krzysztof Bolesta zapowiada jednak dodanie jeszcze kryterium – związanego z wagą pojazdu. Nie wykluczył, że zostaną wprowadzone również wysokie opłaty za parkowanie SUV-ów…

Nowe podatki uderzające w kierowców dostaje w ramach tzw. kamieni milowych KPO. Takie to właśnie zbawienne środki płyną do nas z Brukseli… Finałem tej krucjaty antysamochodowej i klimatycznego wariactwa będzie zakaz rejestracji aut spalinowych, który obowiązywać ma od 2035 roku.

Mamy do czynienia z antysamochodowym amokiem, który zawładnął eurokratami, a w Polsce wszystkimi siłami politycznymi oprócz Konfederacji. Tylko my od początku się temu sprzeciwiamy i zrobimy co w naszej mocy, by to szaleństwo nagłaśniać i blokować! Wspierajcie nas w tym, to dotyczy wielu milionów Polaków, których nie będzie stać na posiadania swojego auta!