Rządzie, przedsiębiorco, pracodawco: żądanie od obywatela dowodu zaszczepienia jest po prostu NIELEGALNE. - Konfederacja

Rządzie, przedsiębiorco, pracodawco: żądanie od obywatela dowodu zaszczepienia jest po prostu NIELEGALNE. Miejcie tego pełną świadomość!
Urząd Ochrony Danych Osobowych potwierdza to, co #Konfederacja mówi od samego początku: Organizator imprezy NIE MA PRAWA żądać od uczestników takiego wydarzenia informacji o zaszczepieniu przeciw Covid-19; osoba taka ewentualne może to zrobić z własnej inicjatywy.

W ocenie UODO przepisy rozporządzenia Rady Ministrów “nie uprawniają” podmiotów zobowiązanych do przestrzegania określonego tymi przepisami limitu osób “do żądania od nich udostępnienia informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID-19”.

Mimo to minister zdrowia, Adam Niedzielski, w wywiadzie dla RMF FM stwierdził, że “organizator MUSI wymagać odpowiedniego certyfikatu od osoby, która deklaruje, że szczepiła się przeciwko Covid-19 i nie podlega wliczeniu w limity.”
To nic innego jak zmuszanie przedsiębiorców do łamania prawa!

Co ciekawe niedawno wicepremier Gowin potwierdził, że “nie ma podstaw prawnych, aby pracodawca, czy przedsiębiorca żądał dowodu zaszczepienia przeciwko Covid-19.”
Żyjemy w państwie absurdów, a prym w bezprawiu i niesprawiedliwości wiedzie rząd… Prawa i Sprawiedliwości.

Ale informujemy, że nasz projekt ustawy #StopSegregacjiSanitarnej został już złożony do Marszałka Sejmu i oczekujemy pilnego poddania go pod głosowanie na najbliższym posiedzeniu! Przekonamy się którzy posłowie pozostałych partii rzeczywiście zagłosują w obronie podstawowych praw obywatelskich zawartych w Konstytucji RP i sprzeciwią się dyskryminującej, bezprawnej segregacji!