Rząd PiS zdradził polską branżę transportową! - Konfederacja

Rząd PiS zdradził polską branżę transportową!

Zgodzili się, by zezwolenia dla ukraińskich przewoźników zostały zniesione!

Od tygodni trwa Strajk Przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej, polscy transportowcy są zdesperowani w obliczu nieuczciwej konkurencji zza wschodniej granicy, która wypycha ich z rodzimego i unijnego rynku.

900 tysięcy przewozów w roku 2023 wobec dotychczasowego limitu 160 tysięcy wjazdów rocznie – czyli ponad pięciokrotny wzrost aktywności wschodnich firm przewozowych w Polsce w wyniku zniesienia przez urzędników unijnych – jak się okazuje, bez śladu sprzeciwu ze strony polskich władz – limitów dla kierowców ukraińskich, których nie obowiązuje pakiet mobilności ani żadne inne normy właściwego dla wspólnego rynku europejskiego!

Tylko Konfederacja staje dziś w obronie przedsiębiorców i pracowników branży transportowej, których wysiłek przekłada się na 6% PKB! Tylko Konfederacja chce reprezentować interesy Polaków, a nie wszystkich okolicznych nacji kosztem polskiego obywatela!