Presja ma sens! Z dzisiejszych obrad Sejmu zdjęto szkodliwe ustawy PiS - Konfederacja

Presja ma sens! Z dzisiejszych obrad Sejmu zdjęto szkodliwe ustawy PiS

Nowelizacją prawa geologicznego rządzący chcieli uderzyć w prawo własności! Przepisy pozwalałyby arbitralnie decydować ministrowi klimatu i środowiska, które złoża w Polsce zostaną uznane za strategiczne i gdzie w związku z tym wprowadzić np. zakaz zabudowy. Właściciele nieruchomości położonych na terenie złóż strategicznych nie mieliby prawa do odszkodowania za spadek wartości działki czy ograniczenie prawa do korzystania z niej. Od takiej decyzji nie byłoby też drogi odwoławczej!

Projektem ustawy o zawodach medycznych rządzący uderzyliby w 17 zawodów medycznych! Projekt wykluczyłby prowadzenie przez te zawody praktyki indywidualnej, bo sprowadziłby je do roli zawodów pomocniczych, a nie samodzielnych. Wykluczyłoby to założenie działalności gospodarczej przez grupy specjalistów i świadczenia usług zgodnie z wykształceniem! Ponad połowa prywatnych gabinetów logopedycznych, dietetycznych czy np. oferujących masaże może zniknąć z rynku

Jeśli tylko PiS postanowi wrócić do tych skandalicznych projektów to ponownie z całą mocą staniemy w obronie praw obywatelskich. Rządy PiS to coraz więcej władzy urzędnika i coraz mniej praw obywatela. Czas z tym skończyć i jesienią odsunąć ich od władzy! Wspierajcie Konfederację!