Kolejny krok w celu likwidacji gotówki! - Konfederacja

Kolejny krok w celu likwidacji gotówki!

Unia Europejska jest na najlepszej drodze, by wprowadzić płatność gotówką z limitami i za okazaniem dowodu! To kolejny krok w celu likwidacji gotówki!

Rada Europejska porozumiała się z Parlamentem Europejskim ws. wprowadzenia limitu na płatności gotówką do 10 tys. euro i oraz weryfikację tożsamości osób płacących gotówką już od 3000 euro. Nowe przepisy mają wejść w życie już w 2027 roku!

Z koalicji rządzącej nikt tego nie krytykuje, mamy ciche przyzwolenie, a Ryszard Petru z Trzeciej Drogi wręcz ocenia, że jest to sensowy pomysł: “Musi być pewne ograniczenie, by nie wspierać szarej strefy.”
Przy tej okazji warto przypomnieć słynne słowa marszałka Hołowni sprzed kilkunastu miesięcy: “Trzeba jak najszybciej skończyć z gotówką i przyjąć pieniądz cyfrowy. Ale wcześniej euro trzeba przyjąć.”

Gotówka to wolność i prywatność! Zmniejszenie dostępu do gotówki będzie prowadzić do nadmiernej kontroli i nadzoru nad finansami osobistymi przez instytucje i rządy. Obrót gotówkowy to najważniejszy warunek wolności finansowej obywatela. Tymczasem eurokraci starają się zmniejszać opór społeczeństwa przed coraz większą kontrolą nad przepływami finansowymi pomiędzy obywatelami.

Tylko Konfederacja sprzeciwia się się wprowadzaniu ograniczeń transakcji finansowych, dlatego postulujemy konstytucyjną ochronę gotówki!