Hańbiące słowa posła Kowala. Zabrakło jeszcze tylko hasła: „Sława Ukrajini!” - Konfederacja

Hańbiące słowa posła Kowala. Zabrakło jeszcze tylko hasła: „Sława Ukrajini!”

Hańbiące słowa posła Kowala. Zabrakło jeszcze tylko hasła: „Sława Ukrajini!”

– Państwo ukraińskie nie ma za wiele wspólnego z rzezią wołyńską, bo nie istniało. Może trzeba to wyjaśnić jeszcze raz Polakom, którzy nie mają tego właściwie ułożonego? – stwierdził poseł Paweł Kowal z KO, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Grzegorz Płaczek: Hańba! Zgłaszam sprzeciw! Pan poseł Paweł Kowal stwierdził, iż rzeź wołyńska „nie obciąża państwa ukraińskiego, bo nie istniało”. Problem polega na tym, że pan poseł (który kiedyś był w PiS, a teraz koniunkturalnie przeszedł do KO) jest szefem sejmowej „Komisji Spraw Zagranicznych” i taka wypowiedź jest po prostu groźna dla polskiego interesu stanu. Zabrakło jeszcze tylko hasła: „Sława Ukrajini!”.

• Idąc takim tokiem rozumowania, można dojść do prostego wniosku, że o odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. NIE WALCZYLI POLACY, gdyż Polski… nie było na mapie. Absurd!
• Obecna polityka niektórych rządzących jest tak antypolska, że zastanawiam się, czyje interesy reprezentują niektórzy posłowie. Bo polskich barw w klapach marynarek w Sejmie często nie dostrzegam. Za to czuję lewacki wiatr z Brukseli i widzę wpinki w poselskich marynarkach w kolorze…

Komentarze (2)