Byliśmy i jesteśmy z rolnikami! - Konfederacja

Byliśmy i jesteśmy z rolnikami!

Krzysztof Bosak: Konfederacja od początku swojego istnienia solidaryzuje się z rolnikami. Byliśmy obecni na wszystkich manifestacjach rolników w trakcie walki z niszczącą polskie hodowle i eksport mięsa “Piątką dla zwierząt”. Jesteśmy także teraz obecni od początku protestów na granicy.

Te protesty początkowo były protestami branży przewozowej, wspieranymi na jednym z przejść granicznych przez rolników z Podkarpacia, następnie rozwinęły się do rangi chyba największych, od kiedy pamiętamy, protestów rolniczych, których kulminacja ciągle przed nami. Nasi posłowie wielokrotnie jeździli wspierać rolników i wewnątrz kraju, i na granicę – będziemy to wsparcie kontynuować.

Polska jest eksporterem żywności. Polska ma pozostać producentem żywności. Niezależnie od tego, co komu się wydaje w Brukseli, Kijowie, czy jakiejkolwiek innej stolicy! To jest kwestia naszych interesów, naszego bezpieczeństwa żywnościowego, a nawet naszych wartości konstytucyjnych, o czym, zdaje się, mało kto w tej chwili pamięta