Czy to nie powinny być priorytety dla władz Łodzi? Przecież tu chodzi o ludzkie życie! - Konfederacja

Tomasz Grabarczyk, jedynka na łódzkiej liście Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmiku Wojewódzkiego, skomentował w jakich warunkach żyją niektórzy mieszkańcy Łodzi, dlatego, że władzom miasta bardziej zależy na robieniu gazetki miejskiej niż mieszkańcach.

Tak się żyje w Łodzi! Po moim wideo na temat podwórkowej toalety przy ul. Nawrot, zaczęli się do mnie zgłaszać mieszkańcy żyjący w jeszcze gorszych warunkach. Stan niektórych kamienic należących do zasobów miasta woła o pomstę do nieba.

Miasto ignoruje problem, ale na Boga, przecież tam mieszkają ludzie! Czy to nie powinny być absolutne priorytety dla władzy Łodzi? Czy to nie są ważniejsze tematy niż gazeta miejska za 4 miliony, fajne skwerki, krzaczki i inne pierdoły? Przecież tu chodzi o ludzkie życie! Mamy czekać aż kolejna kamienica się zawali i tym razem dojdzie do najgorszego?

Wysłałem dwa wnioski do Zarządu Lokali Miejskich ws. kamienic na ul. Zamenhofa 26 oraz Młynarskiej 2. Zrobiłem to na prośbę mieszkańców.

Odnośnie Zamenhofa mamy do czynienia z wieloma usterkami elektrycznymi. Mieszkańcy zgłaszali ten problem do administracji, ale bez żadnych pozytywnych skutków. Według opinii elektrycznej lokale socjalne z takim stanem elektryki, nie powinny być przeznaczane dla mieszkańców. Dlatego pytam we wniosku, czy został już wykonany projekt techniczny na remont nieruchomości przy ul. Zamenhofa 26 na podstawie rozstrzygniętego przetargu z 2013 roku, czy był on aktualizowany, czy są wyznaczone terminy realizacji remontu i dlaczego do tego pory nie został on wykonany.

Natomiast kamienica na ul. Młynarskiej 2 to już jest pełne zagrożenie dla życia i zdrowia jej lokatorów. Pęknięcia na ścianach, pęknięcia w stropach, zalane klatki schodowe. Wszystko opisała mi Pani, która tam mieszka z rodziną. W sierpniu 2022 doszło do oględzin tego budynku i … NIC. Zarząd Lokali Miejskich nie podjął żadnych kroków w tej sprawie. We wniosku pytam, czy zostały podjęte jakieś kroki polegające na opracowaniu projektu technicznego na przebudowę budynku, ile osób zamieszkuje w kamienicy, czy powstałe pęknięcia zagrażają życiu i zdrowiu mieszkańców, czy znamy jakąkolwiek perspektywę czasową remontu tej kamienicy.

Będę monitorował sprawę i postaram się pomóc jak mogę.