„Żeby te silosy mogły stać, a rzepak mógł być uprawiany...” - Konfederacja

„Żeby te silosy mogły stać, a rzepak mógł być uprawiany…”

Marta Czech, dwójka na dolnośląskiej liście Konfederacji do Parlamentu Europejskiego jak widać na zdjęciu rusza ze swoją kampanią wyborczą, o czym poinformowała na X.

Przy swoich silosach i na tle swojego rzepaku najwygodniej, ale czasem – żeby te silosy mogły stać, a rzepak mógł być uprawiany – trzeba odbyć dłuższą drogę.

Hasło z jakim Marta Czech idzie do tych wyborów jest hasło “Zawsze jest wyjście”. To dobra odpowiedź na panujące często przekonanie, że czegoś nie da się cofnąć. Że nie można zmienić otaczającego nas świata i życia na lepsze. Że jest tylko jedna słuszna droga i nic nie można zrobić, nie można z niej zejść.

“Zawsze jest wyjście” to również ostrzeżenie dla tych, którym wydaje się, że mogą dokręcać nam śrubę w nieskończoność.