Zamiast 100 konkretów mamy operację socjotechniczną! - Konfederacja

Zamiast 100 konkretów mamy operację socjotechniczną!

Poseł Michał Wawer w TVP Info.

– W koalicji trzeszczy. To nie jest nic zaskakującego. Dlatego, że tej koalicji programowo, ideowo, merytorycznie nic nie łączy poza chęcią wspólnego dorwania się do władzy i benefitów z tym związanych.

To, co jest widoczne – i co powinno wywoływać raczej zmartwienie niż uśmiech – to jest to, że widzimy przez ostatnie kilka miesięcy stabilnie realizowaną strategię Donalda Tuska odwracania uwagi wyborców od tematów, które były przedmiotem kampanii wyborczej, tematem obietnic wyborczych, na emocjonujące tematy światopoglądowe. Było in vitro, była tabletka dzień po, teraz jest aborcja. Wszyscy w tym natłoku sporów o tematy światopoglądowe zapominają, że zostało 8 dni do narzuconego Donaldowi Tuskowi przez Donalda Tuska terminu na zrealizowanie 100 konkretów! I z tych konkretów zrealizowanych została garstka, kilka.

Kiedy Konfederacja składa projekty ustaw mające pomóc Platformie Obywatelskiej w zrealizowaniu swoich konkretów, to te projekty lądują w zamrażarce – nie są rozpatrywane – której to zamrażarki z kolei marszałek Hołownia obiecywał, że nie będzie!