PiS może się martwić, że coś wyrośnie mu na prawicy? My już wyrośliśmy! - Konfederacja

PiS może się martwić, że coś wyrośnie mu na prawicy? My już wyrośliśmy!

Sławomir Mentzen w Polsat News, 28 czerwca 2024 r.

– Zmiana nazwy partii z PiS-u na Biało-Czerwoni z punktu widzenia PiS-u to bardzo dobry pomysł. PiSowcy kojarzą się teraz wszystkim ze złodziejami, oszustami, bardzo złymi ludźmi. A biało-czerwoni kojarzą się raczej z atmosferą stadionu piłkarskiego i wiadomo, że parę dni po mistrzostwach Europy czy świata to jest bardzo złe skojarzenie, ale na ogół biało-czerwoni kojarzą się Polakom pozytywnie z jakimś patriotyzmem, przywiązaniem do barw narodowych. Więc z punktu widzenia PiS-u taki rebranding jest sensowny.

To samo zrobiła Platforma Obywatelska, która po przegranych wyborach w 2015 roku zaczęła się nazywać Koalicją Obywatelską, żeby Polakom się trochę mniej źle kojarzyć.

PiS nie ma problemu z wysokim poparciem, bo ma je wysokie. Ma problem ze zdolnością koalicyjną. Nikt nie chce z PiS-em zawierać jakichkolwiek koalicji. Konfederacja też nie chce zawierać koalicji z PiS-em. Natomiast odpowiadając na pytanie, “Czy PiS się martwi, że coś wyrośnie na prawicy?”, to już za późno. Już wyrośliśmy. W ostatnich wyborach mieliśmy 12%. Więcej głosów niż PSL, Polska 2050 i Lewica razem wzięte. To wyrosło na prawicy – 12%. Jesteśmy trzecią siłą w polskiej polityce. Jeżeli PiS chce się martwić to już za późno. My już urośliśmy!

Cała rozmowa na stronie PolsatNews.pl.

Komentarze (3)