Najgorsze PKB od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - Konfederacja

Najgorsze PKB od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Rafał Mekler na serwisie X:
Odczyty PKB najgorsze od czasów naszego wstąpienia do Unii Europejskiej. Robiłem sobie żarty, że wrócił Tusk znów ludzie zaczną wyjeżdżać. Widzę, że to może być jednak realny plan.

Produkujemy mniej, sprzedajemy mniej, mniej trafia do budżetu. Mniejsza produkcja to mniejsze zapotrzebowanie na siłę roboczą. Przy czym wysokie koszty pracy nie zachęcają do zatrudniania. Często – dostaję takie sygnały od producentów z którymi rozmawiam – lepiej wziąć w leasing maszynę niż zatrudnić człowieka (naturalnie tam gdzie to jest możliwe). Leasing idzie w koszt. Maszyna pracuje 24h bez urlopów. A żeby sprzedać za tyle, żeby ktoś chciał kupić, należy wyprodukować maksymalnie tanio.

Wyjściem dla korporacji i outsourcingiem taniej produkcji będzie Ukraina – zwolniona na wiele lat z ceł. Polska w tej układance ma być zepchnięta poza margines. Silna gospodarka to silne państwo, dumny z takiego państwa naród. My mamy się Polski wstydzić. Polska ma być państwem niewydolnym, z przerośniętym socjalem obciążającym budżet, paraliżującym działalność gospodarczą z wykastrowanym lewacką ideologią społeczeństwem.

Dobrze, że są jeszcze tacy, którzy się na taką Polskę nie godzą.

Komentarze (4)