Konfederacja: w Polsce toczy się wojna hybrydowa i dezinformacyjna. - Konfederacja

Konfederacja: w Polsce toczy się wojna hybrydowa i dezinformacyjna.

Przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacja, Jakub Kulesza, udzielił komentarza przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Poseł zapowiedział, że zamierza pytać prezydenta oraz przedstawicieli BBN o kryzys uchodźczy na polskiej granicy oraz związany z nim napływ przybyszów spoza Ukrainy. Konfederacja w tej sprawie alarmuje, twierdząc, że coraz więcej osób przekraczających polsko-ukraińską granicę to nie są ani kobiety z dziećmi, ani studenci z Kijowa. 
 
W granicach Polski toczy się wojna hybrydowa i dezinformacyjna – powiedział poseł Kulesza, zapowiadając, że będzie zadawał w tej sprawie pytania podczas posiedzenia RBN.
Od roku trwa wojna hybrydowa ze służbami białoruski, polegają na wysyłaniu na granicę przez służby białoruskie imigrantów. (…) Wszystko wskazuje na to, że ci imigranci zostali skierowani na granicę polsko-ukraińską. Tworzy to ogromne zamieszanie, zwłaszcza jeśli chodzi o wsparcie dla prawdziwych uchodźców. 
 
Kulesza zapowiedział także, że będzie zadawał pytanie o wojnę dezinformacyjna, która toczy się w polskiej przestrzeni publicznej, zarówno w Internecie jak i mediach tradycyjnych. Poseł chce wiedzieć, czy państwo jest w stanie w jakiś sposób to zwalczać.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI