Rok temu przegłosowano skandaliczną ustawę covidową! - Konfederacja

Rok temu przegłosowano skandaliczną ustawę covidową!

Dokładnie rok temu 2 marca 2020 roku głosami posłów PiS, KO, PSL i lewicy została przegłosowana ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Projekt wprowadził  prawodawstwo stanu wyjątkowego (bez stanu wyjątkowego), restrykcyjne przepisy ograniczające wolności obywatelskie i swobodę gospodarczą, a także ograniczanie odpowiedzialności władzy za skutki walki z wirusem. Jedynie posłowie Konfederacji głosowali przeciwko temu projektowi. – To jest praźródło obecnych problemów!

Krzysztof Bosak: „Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL-Kukiz’15, wszyscy oni ulegli szantażowi medialnemu, kupili kota w worku, głosowali ustawę, której nawet dobrze nie znali i nie rozumieli. Jedyny wyjątek – Konfederacja. 10 posłów głosuje przeciwko temu (1 nieobecny). (…) To głosowanie rok temu to praźródło ogromnego chaosu prawnego, praw obywatelskich i wolności gospodarczej. Dziś te siły, które wówczas z zaskoczenia przyjmowały antyobywatelskie ustawy, mówią o planach odbudowy kraju, ale dlaczego kraj trzeba odbudowywać? Skąd ta dyskusja? Otóż właśnie stąd te pomysły na odbudowę. Stąd to kopiowanie pomysłów Konfederacji, w czym przoduje Platforma Obywatelska, kopiując projekt Konfederacji o podwyższeniu kwoty wolnej, że właśnie nastąpiły zniszczenia, które zaczęły się od tej ustawy.”

Polityk Konfederacji dodał: Czy politycy ulegający presji medialnej, są godni miana opozycji?

Tomasz Grabarczyk (dyrektor biura prasowego Konfederacji): „2 marca 2020 roku jest znamienną datą dla polskiej polityki, bo pokazuje, jak polska polityka funkcjonuje. Partia rządząca na szybko, bez żadnych ustaleń, prezentuje projekt ustawy, która stała się funkcją do gnębienia przedsiębiorców, a trzy partie opozycyjne także tę ustawę popierają. Rok później przedstawiciele partii rządzącej prezentują plan odbudowy. Cieszymy się, że ktoś zauważa, że należy polską gospodarkę odbudować, ale wątpimy w plany PiS, gdyż są to ludzie, którzy do zrujnowania gospodarki doprowadzili. Słyszymy, że przedstawiciele Platformy przedstawiają pomysły na wyjście z kryzysu, szkoda tylko, że to tego kryzysu mocno się przyczynili. Tak samo PSL, dzisiaj tak mocno akcentujące wsparcie dla przedsiębiorców, rok temu także razem z PiS poparło ustawę, która stała się furtką do gnębienia przedsiębiorców przez ostatni rok.” – Grabarczyk przypomniał, że projekt ustawy covidowej poparły również posłanki Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Henning-Kloska, należące dzisiaj do Polski 2050 Szymona Hołowni. – „Jedynie Konfederacja nie uległa tej zbiorowej panice i wyraziła swój sprzeciw wobec wprowadzania ustawy, która stała się idealnym wyjściem do tworzenia państwa bezprawia.”

CAŁOŚĆ KONFERENCJI