Konfederacja przedstawiła nazwę programu po lockdownie! - Konfederacja

Konfederacja przedstawiła nazwę programu po lockdownie!

“Polska Na Nowo”, tak nazywać ma się program Konfederacji po lockdownie, który zostanie zaprezentowany 4 lipca w Warszawie. Jak mówią politycy tej formacji, będzie to odpowiedź na Polski Ład Prawa i Sprawiedliwości – Pięć działów, pięć istotnych obszarów publicznego, w których mówimy o tym, w jaki sposób odbić się po pandemii i przełamać wieloletnie zaniedbania i problemy z jakimi się boryka polskie społeczeństwo.

Robert Winnicki: Obecny stan naszego państwa jest zły, jest kiepski. Energia narodu, wysiłek i praca, którą naród wkłada, żeby poprawić swoje warunki materialne jest niestety źle zarządzana, źle obsługiwana przez państwo polskie, a projekty, które stawia rząd, nie odpowiadają na wyzwania XXI wieku. (…) “Polska na Nowo” to hasło, ale też pewna idea, z którą idziemy. 4 lipca rozpoczynamy promowanie naszego programu, naszej alternatywy dla slajdów Nowego Ładu. 

Michał Wawer, skarbnik Konfederacji: Kończy się pandemia, skończył się lockdown, to jest czas na to, żeby dyskutować o tym, w jaki sposób po tym lockdownie się odbić. Po tym jak zmarnowaliśmy rok w życiu gospodarczym, w życiu społecznym i w jaki sposób nadać nową energię Polsce w tym okresie popandemicznym. Takiej odpowiedzi nie usłyszymy ze strony lewicy czy ze strony Platformy. Tam panuje pod względem merytorycznym i programowym całkowite wyjałowienie. Ze strony PiS zobaczyliśmy Polski Ład, w którym populizm miesza się z ogólnikami i slajdami. 

Odpowiedzią na jałowość sceny politycznej jest program Konfederacji “Polska Na Nowo”. Pięć działów, pięć istotnych obszarów publicznego, w których mówimy o tym, w jaki sposób odbić się po pandemii i przełamać wieloletnie zaniedbania i problemy z jakimi się boryka polskie społeczeństwo. – dodał Wawer.

Dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk potwierdził: 4 lipca – konwencja programowa Konfederacji. To będzie wydarzenie, którego jeszcze nie było. Nie zamknięte spotkanie polityków PiS, nie zamknięte debaty działaczy Platformy, tylko olbrzymie wydarzenie w Warszawie, na które będzie mógł przyjść każdy. 

CAŁOŚĆ KONFERENCJI