Konfederacja przeciwko podatkowi od reklam i hipokryzji opozycji! - Konfederacja

Konfederacja przeciwko podatkowi od reklam i hipokryzji opozycji!

Politycy Konfederacji potwierdzili, że są przeciwni podatkowi od reklam, ale nie wezmą udziału w spotkaniu partii opozycyjnych w tym temacie – „Wpierw proponujemy politykom Platformy i lewicy się dokształcić, a potem możemy rozmawiać na temat tego, jak walczyć z nadmiernym fiskalizmem rządu.”

Poseł Michał Urbaniak potwierdził, że Konfederacja wspiera protest mediów i sprzeciwia się podatkowi od reklam, ale równocześnie zastrzegł, że wiele mediów nie protestowało kiedy rząd PiS wprowadzał dziesiątki różnych obciążeń finansowych: „Zachęcamy do tego, by jako media relacjonować i protestować przy wszystkich innych podatkach wprowadzanych przez rządy Prawa i Sprawiedliwości. W dobie kryzysu nieakceptowalnym jest i zupełnie nieracjonalnym obciążanie Polaków nowymi daninami. (…) Konfederacja od samego początku jest przeciwna wprowadzaniu nowych, zbędnych podatków.

Poseł Dobromir Sośnierz: „Kogo jak kogo, ale Konfederacji nie trzeba namawiać do głosowania przeciwko podatkom. (…) Problem polega na tym, że przy tym stole będą siedzieli również przedstawiciele lewicy, którzy ręka w rękę z PiS podnoszą podatki. Będą przy tym stole siedzieli politycy PO i PSL, których wspólne rządy podwyższali podatki 21 razy.”

Tomasz Grabarczyk (dyrektor biura prasowego Konfederacji): „Nikt nie musi przekonywać Konfederacji do tego, że kolejny podatek, numer 46 na w wykonaniu rządu PiS, będzie szkodliwy. Jeszcze cztery następne i będziemy mieli magiczną liczbę podwyżek bądź wprowadzonych nowych podatków od 2015 roku.” – w sprawie spotkania z opozycją – „Dziękujemy politykom innych partii za zaproszenie na to spotkanie, ale dla nas jest ważne to, by dyskutować o wszystkich podatkach, nie tylko o tym jednym.”

Grabarczyk wyliczył niektóre podatki, które PiS wraz z posłami lewicy wprowadził lub podwyższył w obecnej kadencji (podatek cukrowy, podwyżka podatku akcyzowego, podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, ograniczenie ulgi abolicyjnej) oraz podatki, które lewica i PiS popierają (podwyższenie składki zdrowotnej, podwyższenie akcyzy na nowatorskie wyroby tytoniowe). – „Wpierw proponujemy politykom Platformy i lewicy się dokształcić, a potem możemy rozmawiać na temat tego, jak walczyć z nadmiernym fiskalizmem rządu.”

Przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacji, poseł Jakub Kulesza zaprosił wszystkich szefów ugrupowań, klubów i kół parlamentarnych na specjalne warsztaty: “Nie tylko podatek od reklam jest szkodliwy”. Spotkanie poprowadzi Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa Instytut Misesa. Przedmiotem warsztatów będzie analiza szkodliwości fiskalizmu oraz jego negatywnego wpływu na życie społeczno-gospodarcze w Polsce i dobrobytu wszystkich obywateli. Warsztaty zaplanowane są na środę 17 lutego, o godzinie 13:30 w Sejmie.

Całość konferencji