Konfederacja nie ustępuje! Apel do prezydenta o weto Funduszu Odbudowy. - Konfederacja

Konfederacja nie ustępuje! Apel do prezydenta o weto Funduszu Odbudowy.

Politycy Konfederacji przed Pałacem Prezydenckim zaapelowali do prezydenta o weto Funduszu Odbudowy. Ich zdaniem ustawa, która we wtorek przeszła przez Sejm jest ratyfikowana w sposób nielegalny, gdyż nie opiera się na konstytucyjnej większości 2/3 głosów.

Robert Winnicki: PiS razem z politykami lewicy, pod rękę z PSL-em, z kołem Hołowni, nałożyli brukselską pętlę finansową na szyje Polaków. (…) To co trzeba powiedzieć to fakt, że jeszcze stoimy przed dwoma aktami tej tragedii. Zobaczymy jak w tej sytuacji nielegalnego głosowania w Sejmie zachowa się Senat. (…) W grudniu Senat ogłosił rok 2021 rokiem polskiej tradycji konstytucyjnej, więc my dzisiaj w imię polskiej tradycji konstytucyjnej, wzywamy Andrzeja Dudę do tego, żeby nie podpisywał bezprawnej ratyfikacji funduszu zadłużenia.

Tak naprawdę Sejm nie uchwalił tego funduszu zadłużenia. Sejm potrzebował ponad 300 głosów, żeby go uchwalić, więc prezydent nie może podpisać czegoś, czego Sejm nie uchwalił. Dlatego wzywamy PAD, żeby zachował się zgodnie z prawem. – powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

Liderzy Konfederacji zaznaczyli, że podpis prezydenta pod ustawą oznaczać będzie przygotowanie wniosku o Trybunał Stanu dla głowy państwa. Takie działanie podjęli już wobec premiera Morawieckiego i teraz zbierają podpisy wśród posłów ugrupowań parlamentarnych.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI