Zamienią TVPiS na TVPO - Konfederacja

Zamienią TVPiS na TVPO

Zamienią TVPiS na TVPO

Jak wiele musi się zmienić, żeby nie zmieniło się nic. Rząd Tuska urządza skok na TVPiS, by zrobić z telewizji publicznej  TVPO i produkować tam propagandę na rzecz swojego rządu. A wszystko oczywiście za pieniądze obywateli.

Jeszcze w zeszłej kadencji Sejmu zbierali podpisy pod projektem likwidacji TVP Info i zapowiadali, że trzeba skończyć z rządową propagandą w telewizji publicznej. Teraz chcą przejąć TVP, obsadzić stołki swoimi i dosypać tam kolejne miliardy złotych z pieniędzy Polaków, dokładnie tak, jak robił to PiS przez 8 lat!

Mało tego. Obiecywali też likwidację abonamentu RTV, a już pojawił się projekt, który zakłada zastąpienie jej… nową opłatą audiowizualną, z której finansowana będzie rządowa propaganda.

Jesteśmy jedynym ugrupowaniem w Sejmie, które stanowczo sprzeciwia się jakiejkolwiek partyjnej propagandzie w mediach publicznych, czy to ze strony PiS, czy nowej koalicji. Trzeba zlikwidować TVP Info i skończyć z wielomiliardowym finansowaniem propagandy rządowej z pieniędzy Polaków!

Skomentuj