Unijny zakaz pieców gazowych już za 4 lata! - Konfederacja

Unijny zakaz pieców gazowych już za 4 lata!

Już od 2028 roku wchodzi w życie zakaz montowania pieców na paliwa kopalne, a więc także gaz ziemny, w nowych budynkach użyteczności publicznej. W latach 2035-2040 zakaz ma objąć także istniejące budynki, które przechodziłyby gruntowny remont, a wraz z nim wymianę źródła ciepła.

Pamiętajmy, że to właśnie rząd Morawieckiego zgodził się na unijny pakiet Fit For 55, którego jednym z elementów jest właśnie walka z piecami na węgiel i gaz. Na Morawieckim spoczywa wina za wszystkie podatki, które teraz za to zapłacicie, wszystkie remonty klimatyczne, do których Was zmuszą, a także za wszelkie utrudnienia komunikacyjne wywołane delegalizacją samochodów spalinowych i kolejnymi obostrzeniami w tym zakresie.

Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem, które od początku sprzeciwia się szalonej polityce klimatycznej UE i staje w obronie polskiej gospodarki i portfeli Polaków! Podajcie dalej!