TAK dla ZŁOTÓWKI! TAK dla GOTÓWKI! - Konfederacja

TAK dla ZŁOTÓWKI! TAK dla GOTÓWKI!

Konfederacja mówi jasno:
• TAK dla ZŁOTÓWKI!
• TAK dla GOTÓWKI!

Równo sto lat temu, 29 kwietnia 1924 roku, markę zastąpił polski złoty. Dlatego dziś podkreślamy jeden z naszych najważniejszych postulatów, czyli poparcie dla polskiego złotego oraz ochronę gotówki!

Szymon Hołownia już w Radiu ZET mówił wprost, że “trzeba jak najszybciej skończyć z gotówką”, dodając zarazem, że należy przyjąć euro. Potem już w kampanii wyborczej potwierdził to mówiąc: “Jesteśmy bardzo za wprowadzeniem euro. My i PSL uważamy, że to dawno powinno się stać.”
Kilka dni temu raz jeszcze potwierdził to wiceprezes Polski2050, Michał Kobosko, który stwierdził, że “Polska powinna znaleźć się na ścieżce do wprowadzenia euro.” Donald Tusk również wielokrotnie popierał likwidację polskiego złotego i przyjęcie euro.

Ale ochrona polskiego złotego to nie wszystko – bronimy również płatności gotówką!
UE wprowadziła zakaz płacenia gotówką powyżej 10 tys. euro oraz obowiązek weryfikacji tożsamości przy płatności gotówką już powyżej 3 tys. euro, a głosowali za tym europosłowie KO, Lewicy, PSL i Polski2050, a rząd Tuska oficjalnie oświadczył poprzez ministra finansów, że jest za. Ich cel jest jasny – stopniowo likwidować gotówkę!

Możliwość obrotu gotówkowego i posiadanie własnej waluty to fundament wolności i suwerenności! Wprowadzenie euro to większa drożyzna i trwałe pozbawienia nas kontroli nad naszą własną polityką pieniężną. Dlatego idziemy do Parlamentu Europejskiego, żeby bronić polskiego złotego i gotówki!