Rząd robi wszystko, by ceny mieszkań... rosły! - Konfederacja

Rząd robi wszystko, by ceny mieszkań… rosły!

Rząd robi wszystko, by ceny mieszkań… rosły!

Gdy PiS z poparciem KO i PSL uchwalał w Sejmie program kredytów 2% na mieszkania, ostrzegaliśmy, że efekt będzie odwrotny do zamierzonego i doprowadzi to do wzrostu cen mieszkań. I dokładnie tak się stało! Ceny mieszkań w dużych miastach po ogłoszeniu programu “Kredyt 2%” poszły w górę nawet o kilkanaście procent!

Co teraz robi rząd Tuska? Chce wprowadzić całkowicie “darmowe” kredyty na koszt wszystkich i jeszcze dopłaty do najmu! Zapłacimy za to wszyscy, a ceny mieszkań jeszcze wzrosną!

Zamiast socjalistycznych programów dopłat do kredytów na koszt wszystkich Polaków, my proponujemy gotowy plan na obniżenie cen mieszkań nawet o 30 proc.!
Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy, jak dużą część cen mieszkań i domów stanowią koszty wygenerowane przez administracyjny przymus i wprowadzane rok w rok nowe regulacje. Według szacunków ekspertów wymogi techniczne i biurokratyczne wprowadzone w budownictwie tylko w okresie 2014-2021 spowodowały wzrost kosztów budowy mieszkań aż o 30%.

Konfederacja proponuje radykalną i wieloaspektową deregulację w budownictwie. Wśród naszych propozycji są rozwiązania, które spowodują uwolnienie nowych gruntów pod inwestycje, obniżenie kosztów materiałów i pracy, poluzowanie bezsensownych, dyktowanych ideologią klimatyczną wymogów technicznych, a także odbiurokratyzowanie procesu inwestycyjnego. Wprowadzenie tych rozwiązań to gwarancja, że możliwe będzie wybudowanie nowego domu jednorodzinnego lub bloku mieszkalnego o 30% taniej! Dodatkową ulgą dla nabywców mieszkań będzie podatkowa ulga kredytowa przewidziana w projekcie nowej ustawy PIT Sławomira Mentzena!

Skomentuj