Rząd PiS wprowadzi podatek od aut spalinowych! - Konfederacja

Rząd PiS wprowadzi podatek od aut spalinowych!

Podatek od samochodów spalinowych ma wejść w w życie w dwóch wersjach: w 2024 roku jako jednorazowy podatek od rejestracji samochodów spalinowych, a w 2026 roku jako roczna opłata od własności. Wszystko w ramach tzw. kamieni milowych KPO, na które zgodził się polski rząd.

Ile wyniesie wysokość podatków? Według wstępnych ustaleń ma to być nawet 500 złotych, a pod uwagę będą brane rok produkcji samochodu, tym samym spełniane normy Emisji spalin – stopień emisji dwutlenku węgla (CO2) oraz stopień emisji tlenków azotu (NOx).

To kolejny przejaw antysamochodowego amoku, który zawładnął eurokratami, a w Polsce wszystkimi siłami politycznymi oprócz Konfederacji. Zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych od 2035 roku, ograniczenia w poruszaniu się po miastach dla samochodów spalinowych, a niebawem podatek od aut spalinowych. Tylko my się temu sprzeciwiamy!