Polska może stać się podnóżkiem dla Niemiec i Francji - Konfederacja

Polska może stać się podnóżkiem dla Niemiec i Francji

Polska może stać się podnóżkiem dla Niemiec i Francji

22 listopada w Parlamencie Europejskim głosowanie ws. zmian Traktatów UE – a wśród propozycji jest odebranie państwom członkowskim, w tym Polsce, prawa weta w Unii Europejskiej! Wzywamy wszystkich polskich europosłów, by głosowali przeciwko!

Jeśli te zmiany wejdą w życie, to staniemy się nic nie znaczącym landem w UE, a o naszych prawach decydować będą brukselskie egzekutywy, czyli de facto Niemcy i Francja.

Konkrety: Według proponowanych zmian ma nastąpić gruntowna przebudowa ustroju Unii Europejskiej. Między innymi ma nastąpić likwidacja prawa weta w 65 przypadkach, w tym w polityce zagranicznej, bezpieczeństwa i obrony, podatkach i budżecie. Transfer kompetencji państw narodowych do Brukseli ma nastąpić między innymi w kwestii polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, obrony i granic. Przyjmowanie Traktatów w UE ma następować większością 4/5 Państw Członkowskich.

Pomóżcie nam to nagłośnić! Jeśli zmiany traktatów UE zaczną obowiązywać, to staniemy się podnóżkiem dla Niemiec i Francji, które całkowicie zdominują unijne państwa!

Skomentuj