PiS oszukuje Polaków ws. deficytu budżetowego! - Konfederacja

PiS oszukuje Polaków ws. deficytu budżetowego!

UWAGA! Ujawniono prawdziwy deficyt budżetowy na koniec rządów PiS – wynosi nie 92 miliardy złotych, jak zapewniali, ale… 192 miliardy złotych! To absolutny rekord w historii III RP.

Przed wyborami PiS ukrywał prawdziwy deficyt budżetowy i okłamywał Polaków, że w tym roku wynosi on 92 miliardy złotych. Teraz rządzący musieli przesłać faktyczne dane o zadłużeniu do instytucji unijnych i okazuje się, że faktyczny deficyt w tym roku wynosi tak naprawdę niemal 2 razy więcej, czyli 192 miliardy złotych! Wiemy to dzięki informacji, jakie opublikował Eurostat właśnie na podstawie danych od polskiego rządu!

Faktyczny stan deficytu jest wyższy o 100 miliardów złotych, a łączne zadłużenie państwa na koniec tego roku wyniesie 1699,5 miliarda złotych. To o ponad 400 miliardów więcej niż oficjalnie podaje rząd.

Rząd PiS ukrywał rzeczywisty stan polskich finansów, wypychając część wydatków i długu poza budżet państwa. Jest to praktyka o gigantycznych rozmiarach, o której NIK i Konfederacja już wiele miesięcy temu informowały Polaków.
Jako jedyna formacja polityczna alarmowaliśmy, że stan polskich finansów jest tragiczny i jako jedyni odpowiedzialnie głosowaliśmy przeciw rozdawnictwu. W przeciwieństwie do KO, Lewicy i Trzeciej Drogi, które głosowały za PiS-owskim rozdawnictwem, a teraz wycofują się ze swoich obietnic, udając zaskoczonych, że nie ma pieniędzy.

Tylko Konfederacja chce naprawić finanse publiczne poprzez skończenie z rozdawnictwem i wdrożenie rozsądnej reformy systemu podatkowego. Niskie i proste podatki w połączeniu z oszczędną i roztropną polityką wydatkową to recepta na zwiększenie zarobków Polaków i skończenie z zadłużaniem państwa na potęgę