Mamy absolutny rekord upadłości polskich firm! - Konfederacja

Mamy absolutny rekord upadłości polskich firm!

W 2023 roku upadłość ogłosiło 4701 polskich firm! To o 2 tysiące więcej niż w 2022 roku. Tak źle nie było jeszcze nigdy w historii. Wzrost niewypłacalności mamy niemal we wszystkich branżach!

Liczba niewypłacalności polskich firm rośnie w drastycznym tempie. Jeszcze w latach 2013-2017 utrzymywała się na poziomie od ok. 700 do ok. 900 upadłości rocznie…

Polska potrzebuje zdecydowanych reform systemowych, rozpoczynając od wprowadzenia największej w historii obniżki i uproszczenia podatków, dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców, taniego paliwa (poprzez obniżenie podatków na paliwo) oraz maksymalnego uproszczenia prawa gospodarczego i zlikwidowania zbędnych regulacji. Tylko Konfederacja to proponuje!