Karę 100 tys. zł dla Niedzielskiego zapłacą... podatnicy! - Konfederacja

Karę 100 tys. zł dla Niedzielskiego zapłacą… podatnicy!

Karę 100 tys. zł dla Niedzielskiego zapłacą… podatnicy!

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu Adam Niedzielski pożegnał się z funkcją ministra zdrowia, bo ujawnił wrażliwe dane medyczne? Okazuje się, że otrzyma za to karę w wysokości 100 tysięcy złotych. Problem w tym, że za przepisów nie zapłaci on, tylko zrzucimy się na to my, wszyscy podatnicy!

W jaki sposób Niedzielski złamał przepisy? Lekarz Piotr Pisula skrytykował Ministerstwo Zdrowia za ogromne problemy z wystawianiem e-recept na środki odurzające i psychotropowe. W odpowiedzi ówczesny szef resortu Adam Niedzielski publicznie oskarżył medyka o kłamstwo, argumentując, że problemów z wystawianiem e-recept nie ma, ponieważ ów lekarz sam wystawił sobie e-receptę. Dodatkowo Niedzielski ujawnił, że znalazły się na niej leki z grupy psychotropowych i przeciwbólowych.

W konsekwencji Niedzielski pożegnał się ze stanowiskiem – ale sprawa i tak trafiła do prokuratury, UODO, Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Pacjenta, a teraz “Rzeczpospolita” informuje, że UODO wymierzy mu karę 100 tys. zł., ale zostanie ona jednak nałożona nie na samą osobę Adama Niedzielskiego, a na urząd ministra zdrowia. Oznacza to, że w praktyce zapłaci ją ministerstwo – a więc my wszyscy, bo jedyne pieniądze, jakimi dysponuje resort, pochodzą z naszych podatków!

Skomentuj