Hipokryzja postępowców - Konfederacja

Hipokryzja postępowców

Hipokryzja postępowców

Symbole religijne w miejskich urzędach są ich zdaniem naruszeniem “neutralności światopoglądowej” i należy ich zakazać, ale już tęczowe flagi na urzędowych budynkach w Warszawie czy Krakowie żadnej “neutralności światopoglądowej” nie naruszają. 

Rafał Trzaskowski swoim zarządzeniem łamie prawo, a konkretnie zasadę bezstronności władz oraz prawo swobodnego wyrażania przekonań religijnych w życiu publicznym zawarte w art. 25 ust. 2 Konstytucji RP oraz art. 53, który zapewnia każdemu “wolność sumienia i religii” w tym możliwość uzewnętrzniania religii, która może być ograniczona tylko ustawowo i tylko w szczególnych przypadkach.

Sąd Najwyższy wielokrotnie wypowiadał się w tej kwestii, nawet za poprzednich rządów Tuska i PO – w 2010 i 2013 roku, a nawet w 1990 roku – wszystkie te orzeczenia wskazują, że krzyż nie obraża i ma prawo być umieszczony w przestrzeni publicznej, w urzędach!

Trzeba jasno przeciwstawić się tak zideologizowanej lewicowej polityce, która uderza w rozum i godność człowieka. 9 czerwca głosujemy na KONFEDERACJĘ!

Skomentuj