Handel polskimi wizami pod ambasadą w Afryce - Konfederacja

Handel polskimi wizami pod ambasadą w Afryce

Mamy aferę korupcyjną w polskim MSZ związaną z napływem do Polski kilkuset tysięcy muzułmański migrantów! Jak zdradził wysoko postawiony dyplomata w jednym z krajów afrykańskich przed polską ambasadą “stały stoiska, gdzie można było kupić już podstemplowane dokumenty”!
Nielegalnie do Polski mogło wjechać 350 tysięcy imigrantów!

Powiedzieć, że to skandal to powiedzieć mało.
Rząd PiS naraził na niebezpieczeństwo miliony Polaków!

Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych weszli funkcjonariusze CBA którzy przyszli w ubiegłym tygodniu do resortu dyplomacji, przedstawili postanowienie o zabezpieczeniu elektronicznego sprzętu należącego do odpowiedzialnego za system wizowy wiceministra Piotra Wawrzyka. Kilka godzin później Wawrzyk stracił stanowisko. Stworzony przez resort system ułatwień wizowych miał mieć charakter sprzyjający korupcji i pozwalał omijać kolejkę. Zdaniem mediów specjalne firmy pośredniczące potrafiły „obejść system”, a cudzoziemcy za otrzymanie polskiej wizy płacili od 4 tysięcy do 5 tysięcy dolarów.

Dodajmy, że Eurostat podał pod koniec sierpnia 2023 roku, że nasz kraj w 2022 roku wydał cudzoziemcom ze 148 krajów ponad 700 tysięcy takich pozwoleń, co dało Polsce pierwsze miejsce w tym zestawieniu w całej UE!

PiS próbuje wmówić, że jest partią dbającą o bezpieczeństwo Polski, tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Jak się okazuje stworzył system który dzięki łapówkom umożliwiał przybycie do Polski i UE setek tysięcy imigrantów. Skala nadużyć jest zatrważająca. Rząd PiS to w istocie najbardziej proimigracyjny rząd w historii Polski! PiSowcy hipokryci muszą zostać rozliczeni!