Chcą nam odebrać auta spalinowe! Tak wygląda ich plan - Konfederacja

Chcą nam odebrać auta spalinowe! Tak wygląda ich plan

Chcą nam odebrać auta spalinowe! Tak wygląda ich plan

Tak chcą nam odebrać auta spalinowe i ograniczyć naszą wolność poruszania się – plan w trzech głównych punktach!

Najpierw w 2024 roku uderzyć ma w nas jednorazowy podatek od rejestracji auta spalinowego, a następnie w 2026 roku przeistoczy się w coroczny podatek od posiadania auta spalinowego. Wszystko w ramach tzw. kamieni milowych KPO, na które zgodził się rząd PiS i na które zgadza się Tusk! Finałem tej krucjaty antysamochodowej i klimatycznego wariactwa będzie zakaz rejestracji aut spalinowych, który obowiązywać ma od 2035 roku.

Ile będzie wynosił ten pierwszy podatek, który uderzy w nasze portfele już w przyszłym roku? Dopiero się dowiemy. Media na razie opierają się na projekcie z lat 2005-2006, który oczywiście może być zmieniony, ale już mówi się, że stawką podstawową będzie 500 zł, a następnie pod uwagę będą brane rok produkcji samochodu, tym samym spełniane normy Emisji spalin – stopień emisji dwutlenku węgla (CO2) oraz stopień emisji tlenków azotu (NOx).

Spójrzmy jak to wygląda w innych krajach:
W Holandii za diesla 1.6 płaci się prawie 7000 zł rocznie!
W Belgii za diesla 2.0 płaci się ponad 2000 zł rocznie!
W Irlandii za auto spalinowe płaci się od 120 do 2400 euro rocznie!
➡ We Włoszech płaci się 3 euro za każdy kolejny koń mechaniczny mocy silnika!

Mamy do czynienia z antysamochodowym amokiem, który zawładnął eurokratami, a w Polsce wszystkimi siłami politycznymi oprócz Konfederacji. Tylko my się temu sprzeciwiamy i zrobimy co w naszej mocy, by to szaleństwo nagłaśniać i blokować! Wspierajcie nas w tym, to dotyczy wielu milionów Polaków, których nie będzie stać na posiadania swojego auta

Skomentuj