To manipulacja! Nie ma żadnego dodatkowego wsparcia z Brukseli dla powodzian - Konfederacja

To manipulacja! Nie ma żadnego dodatkowego wsparcia z Brukseli dla powodzian

Poseł Grzegorz Płaczek na serwisie X.

JESTEŚCIE POLACY MANIPULOWANI!

Szanowny Pan premier Donald Tusk, chwilę po tym, jak utonął w ramionach Pani Ursuli von der Leyen ogłosił, iż Polska otrzyma z UE aż 5 mld EUR (ok. 21 mld zł) na pomoc powodzianom. Każdy w związku z tym może odnieść wrażenie, że szefowa Komisji Europejskiej przyszła z finansowa pomocą potrzebującym w Polsce. Fakty są jednak inne. Otóż…

Środki będą pochodzić z Funduszu Spójności, które już OD DAWNA należą się Polsce (zostały “wynegocjowane” za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jedyne, na co pozwoliła z swojej hojności Pani Von der Leyen to na… przesunięcie już należących się Polsce 21 mld zł z jednej tabelki do drugiej. To NIE SĄ nadzwyczajne czy jakiekolwiek dodatkowe pieniądze przyznane Polakom.

• Całkowicie został przemilczany niewygodny fakt, iż jeszcze niedawno szefowa Komisji Europejskiej ODMÓWILA Polsce możliwości finansowania retencji w Kotlinie Kłodzkiej!

Na całym geszefcie zyska… Austria, która dotychczas NIE uczestniczyła w Funduszu Spójności, który przeznaczony jest wyłącznie dla państw członkowskich, których dochód narodowy brutto na mieszkańca jest niższy niż 90% średniej unijnej. Jak łatwo się domysleć Austria do tej grupy państw się nie zalicza. A właściwie się nie zaliczała, bo teraz… strumień pieniędzy z Funduszu Spójności popłynie za dotknięciem czarodziejskiej różdżki także do… Wiednia. Ostatecznie mogą stracić finansowo np. Lubelszczyzna lub Podlasie – do tych obszarów pieniądze mogą nie trafić!

Reasumując, Polska NIE otrzymała żadnego dodatkowego wsparcia finansowego z Brukseli, ale propaganda ogłupiania Polaków trwa.

Czas się obudzić, bo z Polaków robi się głupców.