Wygrał wybory, więc je unieważnili. Teraz ma... 50% poparcia - Konfederacja

Wygrał wybory, więc je unieważnili. Teraz ma… 50% poparcia

Paweł Usiądek.

Wygrał wybory, więc je unieważnili. Teraz Georgescu w sondażach ma 50% poparcia.

Zgodnie z przewidywaniami, rumuński polityk, przez którego kampanię tiktokową unieważniono wybory w Rumunii, gwałtownie rośnie w sondażach. Połowa Rumunów chce teraz na niego zagłosować.

Teraz może się okazać, że Calina Georgescu wygra wybory już w I turze. Czy establiszment wtedy znów unieważni wybory? Ile razy można gwałcić demokrację? Pierwsze, unieważnione wybory odbyły się 24 listopada. Rumuni ponownie pójdą oddać swój głos do urn 4 maja.

Warto wskazać, że na antysystemowego polityka w pierwszej, anulowanej turze wyborów zagłosowało zaledwie 23 proc. Jak widać, Rumunom bardzo nie spodobał się zamach na demokrację, a Georgescu stał się teraz symbolem walki o praworządność.

▶️ Wesprzyj zbiórkę podpisów ◀️

Trwa trasa Mentzen2025. Lista miejscowości, które w najbliższym czasie odwiedzi Sławomir Mentzen w ramach Trasy Mentzen2025 znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/slawomirmentzen/events

▶️▶️▶️ Wesprzyj Sławomira Mentzena ◀️◀️◀️

Komentarze (1)

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.