Thun i Nowicka wiedzą lepiej od polskich wyborców na kogo powinni głosować - Konfederacja

Thun i Nowicka wiedzą lepiej od polskich wyborców na kogo powinni głosować

Michał Wawer na wieczorze wyborczym w Wirtualnej Polsce.

– Bardzo ciężko się słucha tego, że Trzecia Droga i Lewica niczego się w tych wyborach nie nauczyły, niczego nie zrozumiały. Słyszymy panią europoseł Różę Thun, która tłumaczy, że z potępieniem się wyraża o tym, że wyborcy zagłosowali w taki, a nie inny sposób. Pani Nowicka tłumaczy… nie, przepraszam, też pani Róża Thun, że to skandal, że wyborcy wybrali Grzegorza Brauna, żeby ich reprezentował w Parlamencie Europejskim. Tutaj panie nadal wiedzą lepiej od polskich wyborców, kto powinien reprezentować Polskę! I ta opowieść o tym, że to jest przez Putina realizowane, że to jest plan Putina – tego samego Putina, który kilka lat temu budował Nord Stream 2 wspólnie z Niemcami, którzy są wiodącą siłą w Unii Europejskiej – to tutaj panie i tak wiedzą na pewno, że właśnie Putin sobie życzy tego, żeby siły krytyczne wobec integracji europejskiej…

O słowach polityka Trzeciej Drogi “że Europa “brunatnieje”.
– To są skandaliczne słowa. Skandaliczne słowa, to suflowanie tej opowieści o tym, że Konfederacja czy inne partie krytyczne wobec Unii Europejskiej są jakąś nową odsłoną faszyzmu czy nazizmu. Opowieści o tym, że to są partie proputinowskie, to jest po prostu opowiadanie bajek wyborcom i liczenie, że ktokolwiek się na to nabierze! A wyniki wyborów pokazują, że ludzie się na szczęście na to nie nabierają.
Red: Do czego będzie dążyć w takim razie Konfederacja? Do integracji czy dezintegracji Unii Europejskiej?

Konfederacja będzie dążyć do tego, żeby zabezpieczać polskie interesy narodowe w Parlamencie Europejskim, żeby powstrzymywać dalsze procesy integracyjne, odbieranie kompetencji państwom narodowym. I to też służy, pani europoseł, to służy właśnie polskiemu bezpieczeństwu. Dlatego, że Unia Europejska nie ma narzędzi i nie ma kompetencji, żeby zajmować się polskim bezpieczeństwem. To polska armia, polskie służby muszą bronić polskiej granicy.