Myślę, że Michał Dworczyk byłby przeciwny tej komisji - Konfederacja

Myślę, że Michał Dworczyk byłby przeciwny tej komisji

Marek Tucholski w Telewizji Republika. Marek Tucholski startuje z 2. miejsca na liście Konfederacji w woj. mazowieckim (okręg nr 5).

– Jedną z komisji, którą, myślę, społeczeństwo bardzo by chciało śledzić, to powinna być komisja ds. pandemii COVID. Myślę, że pan minister Dworczyk byłby przeciwny temu. Konfederacja już w tamtym roku podjęła taką propozycję, żeby zbadać to, co się działo podczas COVID. Ta komisja moim zdaniem cieszyłaby się bardzo dużym zainteresowaniem Polaków, ponieważ były różnego rodzaju nieprawidłowości.

Pan Michał Dworczyk przecież był jedną z twarzy polityki pandemicznej ówczesnego rządu. Odpowiadał za program szczepień. Mamy dwadzieścia pięć milionów zmarnowanych szczepionek, mamy miliardy złotych strat z tego powodu. Mamy nielegalne lockdowny. Mamy – a mówimy tu o praworządności także dzisiaj, przecież w kontekście chociażby komisji do spraw Pegasusa – mamy przecież prawo, które podważały sądy: zamykanie gospodarki, zamykanie firm, zamykanie ludzi, właściwie areszt domowy ludzi. Te sprawy, myślę, że Polaków bardzo by interesowały. Zwłaszcza w kontekście tego, że to wciąż jest świeża sprawa.

Mamy wciąż problemy ekonomiczne i dług zdrowotny, które są pokłosiem tejże polityki pandemicznej. Jedną z takich spraw, moim zdaniem, byłaby komisja, która by zbadała te tematy i oglądalność na tej komisji w moim przekonaniu byłaby bardzo duża.