ZMARŁA W KARETCE, BO BYŁA NIEZASZCZEPIONA! - Konfederacja

ZMARŁA W KARETCE, BO BYŁA NIEZASZCZEPIONA!

ZMARŁA W KARETCE, BO BYŁA NIEZASZCZEPIONA!

ZMARŁA W KARETCE, BO BYŁA NIEZASZCZEPIONA!?
Jakub Kalus: W Rybniku doszło do strasznej tragedii. 32-letnia kobieta zmarła w karetce w czasie przejazdu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku do szpitala w Katowicach.

⚠️ Czy tej tragedii można było uniknąć? Rzecznik Szpitala uważa, że sytuacja była stabilna, rodzina obwinia Szpital o zbyt opieszałe działania i sztywne trzymanie się niewłaściwych procedur. Zdaniem rodziny uznano, że ważniejsze od ratowania życia jest… zrobienie testu na obecność koronawirusa, gdyż kobieta nie była zaszczepiona. Czekała na wynik na SOR-ze aż 8️⃣ GODZIN.

❕ Powodem interwencji w szpitalu był ból w okolicach ❤️ serca. Według doniesień medialnych, gdy 32-latka przyszła po pomoc… nie było kolejki! Można ją było przyjąć na oddział kardiologiczny od razu!

? Brat zmarłej mówi: ,,Moja Ania umarła, bo czekała ponad 8 godzin na test, tylko dlatego, że nie była zaszczepiona. Nie chciano jej zabrać na oddział kardiologiczny, choć badania i EKG pilne tego wymagały. Jej serce ciągle słabło’’. Jak wynika z kolei z relacji pani Marioli, matki zmarłej, lekarka miała powiedzieć, że stan Ani jest bardzo poważny, ale skoro nie jest szczepiona, to trzeba czekać na wynik testu!

⁉️ Kto za to odpowiada? Kto zgodził się na wprowadzanie przepisów, które dyskryminują ?? Polaków ze względu na status zaszczepienia przeciwko Covid-19? Przepisów, które dzielą ludzi na lepszych i gorszych tylko pod względem przyjęcia ? szczepionki? Przepisów, które czasem – jak w Rybniku – prowadzą wprost do ☠️ śmierci ludzi!

NIE dla segregacji sanitarnej❗️
ZAKOŃCZMY to szaleństwo❗️ RATUJMY zdrowie i życie Polaków‼️

Skomentuj