WAŻNE! - Konfederacja

WAŻNE!

WAŻNE!

WAŻNE❗W Sejmie doszło do sytuacji, w której głosy posłów Konfederacji zadecydują o tym, która z dwóch osób kandydujących na RPO – senator Lidia Staroń i prof. Marcin Wiącek – zostanie wybrana na to jakże ważne stanowisko! Wszystko wskazuje na to, że będzie to kluczowe głosowanie, bo już w Senacie, zarówno pani senator jak i pan profesor, otrzymają potrzebną większość głosów. Dlatego podjęliśmy strategiczną i pro-obywatelską decyzję, by zorganizować publiczną, OTWARTĄ dla wszystkich obywateli DEBATĘ między obojgiem kandydatów! Nie interesuje nas opinia tej czy innej partii, interesują nas odpowiedzi kandydatów na ważne pytania i Wasze zdanie, bo RPO reprezentować ma każdego z Was!

Debata będzie transmitowana na żywo w mediach społecznościowych, a media będą mogły pobrać z niej sygnał. Rezultat tej debaty, opinie i oceny widzów będą miały wpływ na decyzją, jaką podejmiemy. Niezwykle ważne jest to, że podczas debaty pytania zadawać będą mogli internauci! Czynnik obywatelski jest tutaj kluczowy.
Zaproszenia, które widzicie zostały wysłane już dziś rano. Pani senator wstępnie wyraziła chęć wzięcia udziału w debacie. Pan profesor również zadeklarował udział. Debata została zaplanowana na piątek 11 czerwca na godz. 12:00. Możliwe jest natomiast przyspieszenie terminu na poniedziałek 7 czerwca, jeśli dojdzie do przyspieszenia harmonogramu posiedzenia Sejmu.

W ten sposób #Konfederacja wprowadza nową jakość do debaty publicznej i całej polityki! Wspólnie wybierzmy Rzecznika Praw Obywatelskich! PODAJCIE DALEJ i poinformujcie znajomych, żeby również mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu!

Skomentuj