W Niemczech stare metody wracają. - Konfederacja

W Niemczech stare metody wracają.

W Niemczech stare metody wracają.

W Niemczech stare metody wracają. Na razie funkcjonują w niektórych landach, a niebawem być może w całym kraju – opaski na rękę (Baendchenloesung) dla klientów sklepów, aby ułatwić obowiązkowe kontrole 2G i oddzielenie zaszczepionych od niezaszczepionych. W myśl zasady 2G dostęp do sklepów mają tylko osoby zaszczepione na Covid-19 lub wyleczone z koronawirusa.

To kolejne tego typu działanie w Niemczech. Na dwóch wyższych uczelniach w Hanowerze, Uniwersytecie Leibniza oraz Hohschule Hannover, opaski na rękę informują o zaszczepieniu studentów i pracowników. Ci, którzy ich nie noszą, muszą wykazać się negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, jeśli chcą wejść do któregokolwiek budynku w obu instytucjach edukacyjnych.
Ostatnio informowaliśmy też, że na dwie strefy – dla zaszczepionych i niezaszczepionych – będzie podzielony jarmark bożonarodzeniowy w Hamburgu. Ci, którzy nie przyjęli preparatu przeciw COVID-19, będą mogli robić zakupy wyłącznie we wspólnej części przy zachowaniu dystansu oraz założeniu maseczki ochronnej.

Podkreślmy, że segregacja sanitarna nie ma podstaw nie tylko prawnych, ale również logicznych. To nie ma sensu, bo zaszczepione na Covid-19 osoby również się zarażają i przenoszą wirusa. Już wcześniej podkreślały to badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób i brytyjskiego Uniwersytetu w Oksfordzie. W wielu państwach, gdzie poziom zaszczepień obiema dawka wynosi kilkadziesiąt procent, notuje się duże (często rekordowe) wzrosty zakażeń i jak donoszą tamtejsze władze wpływ na to mają również osoby zaszczepione.

Mimo to rząd PiS ogłasza przymus szczepienia na Covid-19 (na razie dla poszczególnych grup) i już na najbliższy posiedzeniu Sejmu (14-15 grudnia) procedowanie ustawy segregacyjnej, która ma wprowadzić w Polsce paszporty covidowe na szeroką skalę, zarówno u pracowników, jak i klientów. Zamordyzm covidowy narasta!
Musimy to powstrzymać. Nie możemy pozwolić, by podstawowe prawa obywatelskie zawarte w Konstytucji RP były coraz bardziej deptane. Dlatego już 14 grudnia PROTESTUJEMY pod Sejmem przeciwko przymusowi szczepień na Covid, paszportom covidowym i segregacji sanitarnej oraz przywracaniu bezprawnych obostrzeń! Start manifestacji o godz. 18:00! Koniecznie dołączcie do wydarzenia i zaproście znajomych: https://www.facebook.com/events/879685966045288
#StopSegregacjiSanitarnej

Skomentuj