VAT od kaucji na butelki! - Konfederacja

VAT od kaucji na butelki!

Morawiecki znalazł kolejny obiekt do opodatkowania – rząd będzie pobierał VAT od kaucji z butelek zwrotnych.

Kreatywność w sposobie wprowadzania nowych form opodatkowania PiS opanował do perfekcji. W lipcu Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą obowiązkowy system kaucyjny, a rząd zamierza pobierać od samej kaucji podatek VAT. Uderzy to w polskich konsumentów, który będą musieli zapłacić za każdym razem, kiedy oddadzą butelkę do punktu odbioru.

Doprowadzimy do sytuacji, w której każda butelka będzie wielokrotnie opodatkowana VAT-em, który zasili budżet w celu realizacji dalszych projektów socjalnych PO-PiS-PSL-Lewicy.

Za nowelizacją głosował niemal cały Sejm – przeciwko nowemu systemowi kaucyjnemu głosowali jedynie posłowie Konfederacji. Jak zawsze przeciwko podwyżkom podatków!