Urzędnicy będą mieli wgląd w nasze faktury! - Konfederacja

Urzędnicy będą mieli wgląd w nasze faktury!

Inwigilacje postępuje!
Ministerstwo Finansów potwierdziło już, że wejdzie w życie obowiązkowy system e-Faktur. To kolejny sposób inwigilacji przedsiębiorców, którzy nie będą mogli zrealizować internetowej transakcji bez używania rządowego systemu. Skarbówka będzie wiedziała w czasie rzeczywistym co, gdzie i za ile kupujemy!

Jednocześnie patrząc na problemy cyfryzacyjne rządu – np. przy receptach, istnieje realna obawa o bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Jednocześnie dla przedsiębiorców to kolejne obowiązki i utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej – bo nie będą mogli wystawić faktury bez prądu? Albo bez dostępu do internetu? Rząd PiS każdego przedsiębiorcę traktuje jak potencjalnego złodzieja, zamiast starać się uprosić zasady prowadzenia działalności tylko je utrudnia. Konfederacja była od początku przeciwna obowiązkowemu wprowadzeniu systemu e-Faktur!

DOŚĆ inwigilacji, biurokracji i utrudniania życia obywatelom! 15 października wybieramy wolność i głosujemy na Konfederację!