Trzecia droga to droga donikąd - Konfederacja

Trzecia droga to droga donikąd

Między innymi o to walczymy w tych wyborach – o WOLNOŚĆ i SUWERENNOŚĆ!

Z jednej strony mamy siły polityczne, które mówią o likwidacji gotówki jak Szymon Hołownia, który w Radiu Zet stwierdził wprost, że “trzeba jak najszybciej skończyć z gotówką”, dodając zarazem, że należy przyjąć euro. Teraz, już w kampanii wyborczej, potwierdził to wspólnie z prezesem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem: “Jesteśmy bardzo za wprowadzeniem euro. My i PSL uważamy, że to dawno powinno się stać.”

Tzw. Trzecia droga to droga donikąd. Możliwość obrotu gotówkowego i posiadanie własnej waluty to fundament wolności i suwerenności! Teraz wyobraźcie sobie co by było gdyby wprowadzenie euro, które samo w sobie wprowadza również drożyznę, zbiegłoby się z wysoką inflacją? Przecież dla wielu Polaków, a szczególnie tych mało i średnio zamożnych byłaby to istna finansowa katastrofa! W dodatku trwale pozbawiłoby nas to kontroli nad naszą własną polityką pieniężną.

Konfederacja od samego początku sprzeciwia się przyjęciu przez Polskę waluty euro ostrzegając przed konsekwencjami takiej decyzji. Suwerenna polityka pieniężna jest ważnym elementem dbania o dobrobyt Polaków! Nie idźmy drogą wielu państw UE, nie słuchajmy Hołowni i innych szkodników polskiej polityki, tylko brońmy polskiej złotówki, a gotówkę chrońmy