Trzecia Droga to droga donikąd! - Konfederacja

Trzecia Droga to droga donikąd!

Między innymi o to walczymy w tych wyborach – o GOTÓWKĘ i POLSKIEGO ZŁOTEGO, czyli o wolność i suwerenność!

Pamiętamy jak Szymon Hołownia w Radiu ZET mówił, że “trzeba jak najszybciej skończyć z gotówką”, dodając zarazem, że należy przyjąć euro. Potem już w kampanii wyborczej potwierdził to wspólnie z prezesem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem: “Jesteśmy bardzo za wprowadzeniem euro. My i PSL uważamy, że to dawno powinno się stać.”

Kilka dni temu raz jeszcze potwierdził to wiceprezes Polski2050, Michał Kobosko, który stwierdził, że “Polska powinna znaleźć się na ścieżce do wprowadzenia euro.”

Tzw. Trzecia droga to droga donikąd. Możliwość obrotu gotówkowego i posiadanie własnej waluty to fundament wolności i suwerenności! Wprowadzenie euro to większa drożyzna i trwałe pozbawienia nas kontroli nad naszą własną polityką pieniężną.

Konfederacja od samego początku sprzeciwia się przyjęciu przez Polskę waluty euro ostrzegając przed konsekwencjami takiej decyzji. Suwerenna polityka pieniężna jest ważnym elementem dbania o dobrobyt Polaków! Nie idźmy drogą wielu państw UE, nie słuchajmy Hołowni, Kosiniaka, Tuska i innych szkodników polskiej polityki, tylko brońmy polskiej złotówki, a gotówkę chrońmy konstytucyjnie!