Trybunał Stanu dla Morawieckiego i Sasina! - Konfederacja

Trybunał Stanu dla Morawieckiego i Sasina!

Żądamy postawienia premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra Jacka Sasina przed Trybunałem Stanu!
Raport NIK miażdży działania rządu względem pandemii. Ustawa covidowa była niezgodna z Konstytucją (głosowały za nią wszystkie partie poza Konfederacja!), a afery i marnotrawstwo rządu pochłonęło miliardy złotych Polaków!

Przy pomocy pseudo-opozycji premier Morawiecki zbudował fundusz celowy przeciwdziałania COVID-19 który stał się budżetem Morawieckiego bez żadnej kontroli zasadności i celowości wydatków! Samo zwalczanie COVID-19 było wg raportu NIK nieefektywne. Przyniosło więcej szkód w postaci paraliżu systemu ochrony zdrowia i ogromnego długu zdrowotnego niż korzyści.

Szpitale tymczasowe powstawały bez planu, analiz i kalkulacji.
Szpital tymczasowy w Szczecinie (Netto Arena Szczecin) kosztował 29 mln zł i nie przyjął ani jednego pacjenta!
Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym kosztował 72 mln złotych pomimo faktu, iż woj. mazowieckie podczas całej epidemii dysponowało wystarczającymi rezerwami łóżek.
Z raportu wynika, iż gdyby nie było w ogóle szpitali tymczasowych wielkopowierzchniowych, to nadal byłby wolne miejsca w szpitalach.

Na świadczenia szpitalne z udzielane pacjentom z Covid-19 wydano 4,9 mld złotych, a na samą gotowość do udzielenia takiego świadczenia aż 7 mld zł! W latach 2020-2021 na dodatki covidowe wydano 9 mld złotych! Bez żadnej kontroli ze strony Ministra Zdrowia czy Prezesa NFZ!
Według raportu Ministerstwo Zdrowia kupiło respiratory które nie spełniały praktycznie żadnych norm, nie nadawały się do użytku a do tego były droższe od oferowanych przez krajowych dostawców – tak wydano ponad 82 mln zł!

Za działania rządu odpowiada Premier i Ministrowie – za budowanie i finansowanie szpitali tymczasowych odpowiadał minister Jacek Sasin, a całość nadzorował premier Mateusz Morawiecki!
Konfederacja rozliczy polityków odpowiedzialnych za nadmiarowe zgony, za lockdown i dodruk pustego pieniądza! Skutki tej katastrofalnej polityki odczuwamy do dzisiaj w postaci długu zdrowotnego, zapaści ochrony zdrowia i szalejącej inflacji!