Takiego dramatu jeszcze nie było. - Konfederacja

Takiego dramatu jeszcze nie było.

Takiego dramatu jeszcze nie było. Polskę zalewa fala kilkuset procentowych podwyżek rachunków za gaz dla polskich rodzin, przedsiębiorców, szpitali, przychodzi, przedszkoli!

Powiedzieć, że podwyżki są gigantyczne to powiedzieć mało. Dla przykładu zwykli mieszkańcy wspólnot, którzy do tej pory płacili niecałe 100 czy 200 złotych, teraz zapłacą nawet 1000-2000 złotych! To między innymi ich nie objęła rządowa ustawa antyinflacyjna przez fatalną lukę w zapisach, bo nie mają indywidualnych umów z dostawcami.

Przykładów tego co się dzieje w Polsce jest niekończąca się lista.
Szpital w Tarnowie zamiast trzech milionów za gaz ma płacić… osiem milionów!
Jedna z warszawskich przychodni zdrowia w 2021 r. płaciła 112 tys. zł rocznie, a w 2022 r. ma płacić 880 tys. zł.
W przyszłym roku nasz szpital ma zapłacić o niemal 6,5 miliona zł więcej za gaz. O tyle mniej będzie na leki dla pacjentów lub zakup sprzętu. Nie dość, że w szpitale uderza pandemia, to jeszcze to – pisze Robert Surowiec ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Warszawa Włochy otrzymał podwyżkę o… 700 procent.
Ośrodek Sportu i Rekreacji Ursus w Warszawie będzie musiał w 2022 roku wysupłać dodatkowy milion złotych na rachunki za gaz. Cena za ogrzewanie gazowe wzrasta tam o 390 proc.

Dostałem rachunek na 1900 zł za dwa miesiące. Wcześniej za dwa miesiące było 600 zł, a zużycie mam takie samo! Nie dostałem żadnej informacji o podwyżce, tylko rachunkiem w twarz – powiedział mieszkaniec bloku socjalnego w Gnieźnie.
Matka dostała za jeden miesiąc rachunek 500 zł! Dla porównania poprzedni rachunek z takim samym zużyciem był na kwotę 200 zł – powiedziała najemczyni sklepu znajdującego się na parterze jednego z budynków w Gnieźnie.

Sosnowiec, wspólnota mieszkaniowa. Mężczyzna przekazał, że otrzymał fakturę za gaz za październik i listopad na kwotę 10 tysięcy złotych. Dla porównania w analogicznym okresie w ubiegłym roku faktura opiewała na niecałe 3,5 tys. zł. W kamienicy znajduje się 14 mieszkań.
Łódź, wspólnota mieszkaniowa. Jeden z mieszkańców informuje, że w poprzednim roku płacił czynsz 800 zł, teraz z powodu podwyżek cen gazu będzie musiał zapłacić 1570 zł.

W sumie od października nasze opłaty podskoczyły o bagatela 1155,50 zł (wzrost o prawie 500 proc.!). Jestem bardzo ciekawa, jak można w majestacie prawa okradać obywateli tak jawnie. Będę bardzo wdzięczna, jeśli Państwa interwencja coś zmieni w tych kwotach, bo jak tak dalej pójdzie, w Polsce będzie 80 proc. bezdomnych. – mówi mieszkanka warszawskiej dzielnicy Włochy.

To tylko garstka przykładów tego, co się dzieje teraz w całej Polsce.

Rządzie PiS, czy to jest ten nowy POLSKI ŁAD? Ogromne podwyżki rachunków za prąd, kosmiczne wręcz podwyżki rachunków za gaz?! Wzywamy rząd, by w trybie pilnym poprawił ustawę antyinflacyjną, skorzystał z propozycji Konfederacji, które radykalnie obniżą podatki i opłaty i pomógł Polakom!