Skandaliczne prawo! - Konfederacja

Skandaliczne prawo!

Skandaliczne prawo!

Od dziś minister klimatu i środowiska może arbitralnie uznać, że na prywatnej działce znajdują się strategiczne dla państwa złoża kopalin i wprowadzić tam zakaz budowy. Ale to mało – posiadacz działki nie otrzyma też z tego powodu jakiegokolwiek odszkodowania! Od takiej decyzji nie byłoby też drogi odwoławczej.

Takie same obostrzenia dotyczyć też będą gruntów należących do jednostek samorządu terytorialnego. Z powodu arbitralnej decyzji ministra obywatel nie będzie mógł zbudować domu na własnej działce, a gmina nowej drogi czy szkoły.
To absolutnie skandaliczne przepisy, które wprost uderzają w prawo własności, zarazem pozbawiając właściciela prawa do odszkodowania. To efekt znowelizowanego prawa geologicznego i górniczego, przeciwko którego głosowała Konfederacja!

Lata mijają, a mamy coraz więcej władzy urzędnika i coraz mniej praw obywatela. Musimy z tym skończyć! Tworzymy w Sejmie silny i merytoryczny klub poselski, który będzie stał w obronie praw obywatelskich. Będziemy wnioskować m.in. o usunięcie właśnie tych skandalicznych przepisów i zobaczymy jak zachowa się nowa władza!

Skomentuj