Robert Winnicki: Chcecie wiedzieć jaki jest powód ataków Sekretarza Stanu USA, MSZ i ambasady Izraela? - Konfederacja

Robert Winnicki: Chcecie wiedzieć jaki jest powód ataków Sekretarza Stanu USA, MSZ i ambasady Izraela? Proste:

USA chcą by
Polska zapłaciła
Izraelowi za
niemieckie zbrodnie
na polskich obywatelach.
——————————
PS. Ubiegłotygodniowa ustawa, o którą Izrael zrobił awanturę, nie załatwia sprawy, zwłaszcza roszczeń tzw. „bezspadkowych”, nie dajcie się nabrać.

Właściwym aktem prawnym a przede wszystkim politycznym, który dałby jasny sygnał stronie amerykańskiej i żydowskiej, byłoby uchwalenie przez Sejm, Senat i szybkie podpisanie przez Prezydenta ustawy #Stop447 – ale ją PiS od ponad roku trzyma w sejmowej „zamrażarce”.

Roszczeń bezspadkowych generalnie w polskim prawie nie można dochodzić. Dlatego w tym zakresie jest potrzebna ustawa, która będzie przede wszystkim mocnym akcentem politycznym i taką jest trzymana przez PiS w zamrażarce ustawa Stop447.
Najważniejsze jest wykonać taką pracę polityczną, by odrzucić te roszczenia zdecydowanie na arenie międzynarodowej bo niestety prawo zawsze można zmienić pod naciskiem politycznym.

Dlatego ubiegłotygodniowa nowelizacja KPA nie jest mocną bronią w tym zakresie. Zwłaszcza, że nie poszła za tym zdecydowana akcja dyplomatyczna i propagandowa przeciw roszczeniom na zewnątrz.

To wszystko co PiS mówi i robi jest skierowane na użytek wewnętrznej propagandy. A to nie wystarczy by zlikwidować nacisk USA i Izraela, jak zresztą pokazuje ich reakcja.

#Konfederacja