Przyjmujesz euro - ceny rosną! - Konfederacja

Przyjmujesz euro – ceny rosną!

Przyjmujesz euro – ceny rosną!

Czy Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia, który nawoływał nie tylko do likwidacji gotówki, ale też do likwidacji ZŁOTÓWKI i zamiany jej na euro, chce dla Polaków jeszcze większego ograniczenia suwerenności i jeszcze większej drożyzny?

Po przyjęciu euro przez Chorwację, ceny wbrew zapewnieniom wyraźnie wzrosły. Natomiast Słowacja, która przyjęła euro w 2009 roku, po zaledwie dwóch latach zaczęła odstawać od sąsiadów pod względem wzrostu PKB per capita. Z kolei od 2020 roku według specjalistów Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Słowacja zaczęła odnotowywać zauważalnie niższe wyniki PKB per capita niż Polska i Węgry.

Wyobraźcie sobie co by było gdyby wprowadzenie euro, które samo w sobie wprowadza również drożyznę, zbiegłoby się jeszcze z wysoką inflacją? Przecież dla wielu Polaków, a szczególnie tych mało i średnio zamożnych byłaby to istna finansowa katastrofa!

W dodatku trwale pozbawiłoby nas to kontroli nad naszą własną polityką pieniężną. Konfederacja od samego początku sprzeciwia się przyjęciu przez Polskę waluty euro ostrzegając przed konsekwencjami takiej decyzji. Suwerenna polityka pieniężna jest ważnym elementem dbania o dobrobyt Polaków!

Nie idźmy drogą wielu państw UE, nie słuchajmy Hołowni, Kosiniaka i innych szkodników polskiej polityki, tylko brońmy polskiego złotego!

Skomentuj