PiS = Podatki i Socjalizm! - Konfederacja

PiS = Podatki i Socjalizm!

PiS = Podatki i Socjalizm!

Rządowa propaganda nieustannie wciska Polkom kit, że przez ostatnie 8 lat obniżali i upraszczali podatki. A FAKTY są takie, że łupią Polaków na potęgę kolejnymi podwyżkami a system podatkowy jest istnym bagnem!

KŁAMSTWO: Podatki są w Polsce niskie
FAKT: Na tle państw regionu mamy najwyższe podatki

KŁAMSTWO: W ostatnich latach obniżano podatki
FAKT: Polska zanotowała największy wzrost podatków w UE w latach 2015-2021

KŁAMSTWO: Podatki w Polsce są proste
FAKT: Liczba godzin spędzanych na płaceniu podatków w Polsce jest najwyższa wśród 38 państw OECD (przedsiębiorcy poświęcają na to 334 godziny rocznie!)

Najwyższy czas skończyć z tym podatkowym dziadostwem, w którym od lat każą nam funkcjonować. Podatki naprawdę mogą być proste i niskie, trzeba tylko chcieć i umieć zreformować system podatkowy tak, byśmy wszyscy mogli rozwijać się i bogacić w przyjaznym otoczeniu gospodarczym. A Konfederacja chce i potrafi to zrobić!

Sławomir Mentzen już zaprezentował pakiet ustaw podatkowych, które pozwoliłyby na największe w historii uproszczenie i obniżenie podatków! Przykład to jego ustawy dotyczące podatku dochodowego, które zostały uproszczone z obecnych 521 stron, do 42 stron! A wraz z tym 10-krotnym uproszczeniem idzie też obniżka podatków w postaci kwoty wolnej od podatku jako 12-krotności pensji minimalnej, likwidacji drugiego progu podatkowego, czy likwidacja podatku od oszczędności. Proponujemy też m.in. dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, by skończyć z tym haraczem uderzającym przede wszystkim w drobny biznes.

Czas na proste i niskie podatki i wyższe zarobki!

Skomentuj